SKODA YENİ FABIA'YI TANITTI

Dünyanın önemli otomobil üreticilerinden Skoda, 22 yılda 4.5 milyon adetten fazla satılan, Türkiye’de de ilgi gören Fabia modelini yeniledi.

Skoda, B segmentindeki modeli Fabia’nın dördüncü neslini; online olarak gerçekleştirilen dünya lansmanında tanıttı. Segmenti içerisinde ölçülerine göre en geniş otomobil olan Fabia, artırılmış konfor özellikleri, birçok gelişmiş güvenlik ve asistan sistemleriyle birlikte satışa çıkacak. Şirket Fabia’yı 22 yıldır üretiyor ve araç üretildiği ilk günden bugüne kadar 4.5 milyondan fazla satıldı.

Dördüncü nesil Skoda Fabia, ilk üç nesil ile karşılaştırıldığında ağırlığını korurken içeride ve dışarıda daha büyük hale getirildi. 4,108 mm uzunluğu ile ilk kez dört metre sınırını aştı. Yeni Fabia mevcut nesle göre 111 milimetre daha uzun. Aks aralığı 94 milimetre artarak 2,564 milimetre olurken, 48 milimetre artışla genişliği 1,780 milimetreye ulaştı. Skoda aynı zamanda Fabia’nın bagajında da 50 litre ile önemli ölçüde bir artış elde etti. Böylece segmentinin en büyük bagajı hacmini daha da ileriye taşıdı. 380 litre bagaj hacmine sahip yeni Fabia, koltuklar katlandığında 1.190 litre hacim sunuyor.

DÜŞÜK YAKIT TÜKETİMİ, DAHA FAZLA MENZİL

Yeni nesil Skoda Fabia daha fazla motor seçeneğiyle birlikte düşük yakıt tüketimi sunacak. Fabia’da EVO nesil beş motor seçeneği yer alacak. Her biri Euro 6d emisyon standartlarına uygun olan motorlar, 1 litre ve 1.5 litre hacminde. 3 silindirli 1 litre motorlar; 65 PS, 80 PS, 95 PS ve 110 PS güçlerinde tercih edilebilecek. 1.5 litrelik dört silindirli motor ise 150 PS güç ve 250 Nm (Newton metre) torka sahip olacak. Yeni Fabia motor seçeneklerine göre 5 ileri manuel, 6 ileri manuel ve 7 ileri DSG çift kavramalı otomatik şanzımanla eşleştirilecek.

- Gazete Grafiti, Gündem bölümünde yayınlandı
https://graffitihaber.com/haber/7051321/skoda-yeni-fabiayi-tanitti