Reklamı Kapat

MDD HAREKETİ: SÜLEYMAN SOYLU DERHAL İSTİFA ETMELİDİR

Milli Demokratik Devrim Hareketi Yürütme Kurulu üyesi Kamil Dede, Türkiye’nin AKP iktidarı ile gidebileceği bir yol kalmadığını söylediği açıklamada...

Milli Demokratik Devrim Hareketi Yürütme Kurulu üyesi Kamil Dede, Türkiye’nin AKP iktidarı ile gidebileceği bir yol kalmadığını söylediği açıklamada “19 yılın sonunda; Toplum, karşıt kamplara bölünmüştür. Dış politikada ABD ve Rusya’yı birbirlerine karşı kullanacağını zanneden gerçeklerden kopuk anlayışlar ve mezhepçi yaklaşımlar, daha bugünden ödenemez faturalara yol açmıştır.

Başkanlık sisteminin gerçekte bir mafya-tarikat sistemi olduğu ortaya çıkmıştır. TBMM, göstermelik bir kuruma dönüştürülmüştür.

Tarikatların devlet ve toplum hayatında adım adım etkin duruma getirilmesiyle Cumhuriyet Devrimimizin ürünü laiklik ilkesi ayaklar altına alınmıştır.

Küçük siyasi hesaplarla, Kovid 19 salgınına karşı yürütülen mücadele baltalanmış, millet olarak ağır bedeller ödemek durumunda kalınmıştır.

Ekonomik kriz derinleşmiş, işsizlik yüzde 25’lere tırmanmıştır.

Yeraltı dünyasının suç örgütleriyle içli dışlı ilişkiler, Cumhur İttifakı’nın Türkiye’yi yönetemeyeceği gerçeğini gözler önüne sermiştir.

Bu listeyi uzatabiliriz. Karnesi böyle olan bir iktidar Türkiye’yi yönetemez. Yönetememenin ötesinde, varlığıyla ve izlediği politikalarla ülkemize yönelik emperyalist tertipleri kolaylaştırmaktadır.

Türkiye’nin emperyalist tertiplere karşı kendisini savunabilmesi için milli bir hükümete ihtiyacı vardır” dedi.

ABD’NİN İKTİDAR HESABI

Cumhur ittifakının karşısındaki ittifak bloğunun ABD’nin bir kuvveti olduğuna dikkat çeken Kamil Dede açıklamasında şunlara yer verdi. “Bugün için Cumhur İttifakı’nın karşısında net bir iktidar hedefi olan kuvvet, ne yazık ki Türkiye’ye ait bir siyasal kuvvet değil, ABD’dir.

ABD, arkada kalan yıllarda, FETÖ ve PKK gibi örgütleri kullanarak Büyük Ortadoğu projesini hayata geçirmeye çalıştı ve bunun önemli bir parçası olan “İkinci İsrail”i kurmak için Türkiye’de iktidarı tamamen ele geçirmek amacıyla çeşitli hamleler yaptı.

Ergenekon ve Balyoz tertipleri, Güneydoğu’da hendek savaşları, Suriye’nin kuzeyinden Akdeniz’e koridor açma girişimleri, 15 Temmuz darbe girişimi; hep bu amaçla tezgâhlandı.

Bugün de ABD, doğrudan kendisine bağlı kuvvetleri ve diğer muhalefet partilerini bir araya getirerek iktidarı ele geçirme hesapları yapmakta, yarım kalan BOP hayallerini böylece tamamlamak peşindedir.

Geçmiş dönemde BOP projesi uyarınca ekonomide ve dış politikada ABD çıkarına uygun olarak görev yapan Davutoğlu, Babacan gibi isimlerin kurdukları Deva ve Gelecek Partileri ile HDP gibi etnik bölünme ve çatışmanın partileri bu amaçla çalışmaktadırlar.

Yeraltı dünyasının suç örgütü liderlerinin son günlerde sahne alması da aynı planın bir parçasıdır.

TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜMÜ

Türkiye kendi çözümünü yaratmak zorundadır.

1.         Mustafa Kemal’in tam bağımsızlık ilkesi çözümün birinci maddesidir. NATO üyeliğine son verilecek, Kürecik ve İncirlik başta olmak üzere Türkiye’deki ABD askeri varlığı sona erdirilecektir. Vatan’ın bağımsızlığını ve egemenliğini korumak, Mavi Vatan’ı savunmak için güçlü bir TSK olacaktır.

2.         Cumhurbaşkanlığı sistemine son verilecektir. 150 yıllık demokratik devrim mücadelemizin ürünü olan Meclis Sistemi güçlendirilerek ve günümüz koşullarına uyarlanarak yeniden hayata geçirilecektir.

3.         Ülke ekonomisi ve ulusal güvenliğimiz açısından önem taşıyan ve özelleştirilmiş olan bütün kurumlar yeniden kamulaştırılacaktır. Halkçı devletçi planlı ekonomi, krizden çıkışın biricik yoludur. Kamu ağırlıklı sistem ile ulusal ekonomi güçlendirilecek, üretim seferberliği ile işsizlik sorunu çözülecektir.

4.         Eğitimin Birliği Kanunu uygulanacak, eğitim ve sağlık parasız olacak, tarikatların toplum ve devlet hayatındaki faaliyetleri sonlandırılacaktır.

5.         Mafya yapılanmalarının kökü kazınacak, yeraltı dünyası ile yasadışı ilişkilere girmiş olan kamu görevlilerinden hesap sorulacaktır.

6.         Komşumuz ve dostumuz kardeş Suriye devleti ile her alanda işbirliği geliştirilecek, ilk adım olarak Şam’a büyükelçimiz derhal gönderilecek, Fırat’ın doğusunda terör örgütünün egemenliğine son verilecek, ABD’nin bölgeden gitmesi sağlanacaktır.

7.         Avrupa Birliği aday üyeliği sonlandırılacak, ilk elde Türkiye, İran, Irak Suriye, Lübnan, Azerbaycan ve KKTC’nin oluşturacakları Batı Asya Birliği kurulacaktır.

Türkiye’nin ihtiyacı olan program budur.  Çözüme, bu programın uygulanması ile ulaşılacaktır.

Milli Demokratik Devrim hareketi olarak, ABD emperyalizminin uzantısı olarak faaliyet gösteren oluşumlar dışında kalan bütün siyasi partileri yukarıda açıkladığımız program etrafında birleşerek iktidar seçeneği olmaya çağırıyoruz.

28 May 2021 - 16:19 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gazete Grafiti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gazete Grafiti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gazete Grafiti editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Grafiti değil haberi geçen ajanstır.