MÜSAVAT DERVİŞOĞLU: “İKİYÜZLÜLERE VE ETNİK BÖLÜCÜLERE BURADAN SESLENİYORUM, TÜRK MİLLETİNİN DÜŞMANIYSANIZ DÜŞMAN GİBİ MUAMELE GÖRMENİZ KAÇINILMAZ OLACAKTIR”

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, TBMM’de “Her kim ki bu Gazi Meclis’te teröristlerin hain eylemlerinin kirli emellerine kendisini alet ederse ve vatanımızın birliğini, bölünmez bütünlüğüne kast ederse bunun bedelini ödeyecektir. Bir taraftan sırtını eli kanlı terör örgütünün şiddet eylemlerine dayayan diğer taraftan dönüp sözde barış ve demokrasi havariliği yapan ikiyüzlülere ve etnik bölücülere buradan sesleniyorum; Türk milletinin düşmanıysanız düşman gibi muamele görmeniz kaçınılmaz olacaktır. Her kim ki bir yandan PKK terör örgütünün şiddet faaliyetleri karşısında sus pus oluyor, diğer yandan gelip de barış ve demokrasi havariliği yapıyorsa biliniz ki onlar ikiyüzlü kirli bir siyasetin maşası durumundadırlar” dedi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, TBMM’de “Her kim ki bu Gazi Meclis’te teröristlerin hain eylemlerinin kirli emellerine kendisini alet ederse ve vatanımızın birliğini, bölünmez bütünlüğüne kast ederse bunun bedelini ödeyecektir. Bir taraftan sırtını eli kanlı terör örgütünün şiddet eylemlerine dayayan diğer taraftan dönüp sözde barış ve demokrasi havariliği yapan ikiyüzlülere ve etnik bölücülere buradan sesleniyorum; Türk milletinin düşmanıysanız düşman gibi muamele görmeniz kaçınılmaz olacaktır. Her kim ki bir yandan PKK terör örgütünün şiddet faaliyetleri karşısında sus pus oluyor, diğer yandan gelip de barış ve demokrasi havariliği yapıyorsa biliniz ki onlar ikiyüzlü kirli bir siyasetin maşası durumundadırlar” dedi.

TBMM Genel Kurulu bugün Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş başkanlığında toplandı. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Genel Kurulu terör saldırıları ile ilgili bilgilendirdi. Genel Kurul’da İYİ Parti adına Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu söz aldı.

Irak’ın kuzeyinde PKK terör örgütü saldırıları sonucu şehit olan askerlere rahmet dileyerek ve TBMM’de bilgilendirme yapacak bakanlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Dervişoğlu, “Türkiye Cumhuriyeti sıradan bir coğrafya üzerine kurulmamıştır. Böyle bir coğrafyada yaşamanın kendi içinde barındırdığı önemli riskler bulunması doğaldır. 25 bin yıllık medeniyetin izlerini taşıyan bu topraklarda bizden başka hiçbir millet bin yıl tutunamamıştır. Biz bu topraklarda iki cihan imparatorluğu ve bir büyük cumhuriyet kurmuşuz. Bu saldırılarla da ilk kez karşılaşmıyoruz. Türk devletinin bekasına kast edenlerin akıbetini hiç şüphesiz tarih yazıyor. Herkesi uyarıyor ve tarihten ders çıkarmasını temenni ediyorum” dedi. Dervişoğlu şunları söyledi:

“Türk milleti bu coğrafyada emperyalizm eliyle oluşturulmak istenilen ve Irak, Suriye, İran ile birlikte Türk topraklarını da hedef alan dört parçalı terör devletine asla müsaade etmeyecektir. Kahraman Türk ordusu Türkiye’nin güney sınır hattında oluşturulmak istenilen terör koridoruna mukavemet gösterdikçe ve bu bölgedeki terör unsurlarını yok ettikçe emperyalizm ve onun maşası olan PKK terör örgütünün tabii hedefi olacaktır.

Bu nokta İYİ Parti’nin genel görüşme talebinin nihai hedefi öncelikle TBMM üyelerinin tamamımın vatanımıza yönelik terör tehdidine karşı güçlü bir siyasi irade beyanını tüm dünyaya deklare etmesidir. Bununla birlikte partimiz kahraman Türk ordusunun Irak’ın kuzeyinde yürüttüğü meşru askeri operasyonlar dairesinde özellik bin 740 rakımlı tepede askeri varlığımıza yönelik giderek yoğunlaşan tehditlerin doğru tespit edilmesi ve Mehmetçiğimizin bölgedeki güvenliğinin sağlanması amacıyla genel görüşme çağrısında bulunulmuştur.

“PKK VARLIĞI EMPERYALİZM 33 YIL BOYUNCA UYGULADIĞI STRATEJİ VE DESTEKLE MÜMKÜN OLMUŞTUR”

Türkiye Cumhuriyeti devletini bölmeye ve parçalamayı hedefleyen dört parçalı terör devleti projesi niteliği itibariyle yalnızca Pençe-Kilit operasyon bölgesinden ibaret değildir. Söz konusu olan milli güvenlik tehdidi, Irak’ın kuzey doğusunun en ücra köşelerinden başlayan ve Doğu Akdeniz’e kadar uzanan bin 289 kilometrelik güney hattımız boyunca oluşturulmak istenilen bir terör devleti koridorudur. Bugün Irak’ın kuzeyinde uluslararası güçler eliyle tahkim edilmiş PKK varlığı emperyalizm 33 yıl boyunca uyguladığı strateji ve destekle mümkün olmuştur.

“SURİYE’NİN KUZEYİNİN NEREDEYSE TAMAMIMI BATILI GÜÇLERİN DESTEĞİ İLE İŞGAL ETMİŞTİR”

Irak’ta oluşturulan bu alt yapı bugün Irak’tan toprak kopartarak bağımsızlık ilan edebilecek bir üst yapıya dönüşmüştür. Böylesi bir hamlenin gerçekleşmesi değil gerçekleşme ihtimali bile Türkiye’nin güvenliği açısından büyük bir tehdit arz etmektedir. Türkiye’yi hedef alan bu emperyalist projenin ikinci aşaması ise Suriye iç savaşı sonrasında aleni bir şekilde cereyan etmiştir. PKK, Suriye’nin kuzeyinde işgal ettiği bölgelerde 2013 yılında sözde otonom alanlar ilan etmiş, 2016 yılının mart ayında ise Suriye’nin kuzeyinin neredeyse tamamımı batılı güçlerin desteği ile işgal etmiştir.

“İYİ PARTİ, ÇÖZÜM SÜRECİNİN FAİLLERİ İLE TÜRKİYE’Yİ BİR SIĞINMACI HENDEĞİ HALİNE GETİRENLERLE ASLA AYNI SAFTA OLMAYACAKTIR”

İYİ Parti olarak biz elbette tarafız ama Türk milletinden ve Türkiye’nin milli menfaatlerinden yanayız. İYİ Parti çözüm sürecinin failleri ile Türkiye’yi bir sığınmacı hendeği haline getirenlerle, Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletinin temel ilkelerine hasımlık edenlerle asla aynı safta olmayacaktır. İYİ Parti, ‘Apo’nun heykelini dikeceğiz’ diyenlere selam gönderenlerle, ‘sırtını PKK’ya yaslayanlar’ ve onlarla herkesin gözü önünde açık ve şeffaf bir şekilde ortak hareket edenlerle, PKK’yı bir terör örgüt olarak görmeyen sözde siyasi yapılara meşruiyet kazandırmaya çalışanlarla aynı safta durmayacaktır.

“TERÖRÜ ÖVMEK, TERÖRİST BAŞINA GÜZELLEME YAPMAK DEMOKRASİ, HÜRRİYET DEĞİLDİR, İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ HİÇ DEĞİLDİR”

İstiklal Savaşı’na riyaset eden ve Türkiye Cumhuriyeti devletini kuran bu Gazi Meclis’in çatısı altında alenen terör propagandasına müsaade edildiği müddetçe terörle mücadelede eksik ve yetersiz kalınacağı aşikardır. Dünyanın hiçbir demokrasisinde devlet tarafından terör örgütü olarak tanınmış bir katil sürüsü o memleketin parlamentosunda meşrulaştırılamaz ve övülemez. Terörü övmek, terörist başına güzelleme yapmak demokrasi, hürriyet değildir, ifade özgürlüğü hiç değildir.

“İKİYÜZLÜLERE VE ETNİK BÖLÜCÜLERE BURADAN SESLENİYORUM, TÜRK MİLLETİNİN DÜŞMANIYSANIZ DÜŞMAN GİBİ MUAMELE GÖRMENİ KAÇINILMAZ OLACAKTIR”

Her kim ki bu Gazi Meclis’te teröristlerin hain eylemlerinin kirli emellerine kendisini alet ederse ve vatanımızın birliğini, bölünmez bütünlüğüne kast ederse bunun bedelini ödeyecektir. Bir taraftan sırtını eli kanlı terör örgütünün şiddet eylemlerine dayayan diğer taraftan dönüp sözde barış ve demokrasi havariliği yapan ikiyüzlülere ve etnik bölücülere buradan sesleniyorum, Türk milletinin düşmanıysanız düşman gibi muamele görmeni kaçınılmaz olacaktır. Her kim ki bir yandan PKK terör örgütünün şiddet faaliyetleri karşısında sus pus oluyor, diğer yandan gelip de barış ve demokrasi havariliği yapıyorsa biliniz ki onlar ikiyüzlü kirli bir siyasetin maşası durumundadırlar.

“‘İMZA ATMAK ŞEHİT VERMEMİZİ ENGELLEMİYOR’ DİYENLER TÜRK MİLLETİNİN VE TBMM’NİN İRADESİNİ KÜÇÜMSEYENLERDİR”

Pençe-Kilit harekat bölgesi başta olmak üzere kahraman Türk ordusuna yönelik yoğunlaşan bu saldırılar hem bir iç muhakemeyi hem de doğru durum tespitiyle birlikte etkili çözüm iradesinin ortaya konulmasını zaruri kılmıştır. Türk milletinin hep birlikte bir millet olma şuurunun Gazi Meclisimiz eliyle tüm dünyaya duyurulması gerekmektedir. ‘İmza atmak şehit vermemizi engellemiyor’ diyenler Türk milletinin ve TBMM’nin iradesini küçümseyenlerdir. Terörle mücadelen yana mısınız yoksa değil misiniz bunu bu büyük millete açıklayın. Meclis’i küçümseyen, küçümsemek isteyenlere tavsiyemiz Türk milletinin yeni devletini kurarken Meclis uhdesinde yürüttüğü milli mücadelesini ve Türk tarihini bir kez daha okumasıdır.”

 

16 Oca 2024 - 18:01 Ankara- Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gazete Grafiti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gazete Grafiti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gazete Grafiti editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Grafiti değil haberi geçen ajanstır.